טכנולוגיה

אנחנו בפוודווייז מציעים יעוץ בתכנון היצור, הדרכה וליווי בזמן ההטמעה, יחד עם פתרונות מתקדמים לאתגרי היצור היומיומיים. אנו עושים זאת באמצעות סוגי ציוד מתקדם והתאמת ציוד ייעודי למשימות שונות, תכנון והטמעה קפדניים של שימוש בטכנולוגיות ייצור לתפריט הרצוי ולכח האדם הרצוי או המצוי.

לעיתים, יש צורך בתכנון של מוצר  Tailor made – המותאם אישית למשימות הייצור השונות או התאמה ואינטגרציה בין שיטות יצור שונות. אנו חוקרים לעומק את תוכנית הייצור ולעיתים מטמיעים שיטות יצור חכמות וחדשניות.

חוסר התאמה בין כח אדם לציוד או בין תכנון תהליך היצור, מובילים בהכרח לחוסר יעילות ביכולת היצור, להוצאות עודפות ולניצול לא יעיל של כח אדם ובנוסף גם לבזבוז של אנרגיה ושטח. לעיתים המקרה הוא הפוך ואנו רואים ציוד בישול מהשורה הראשונה עם טכנולוגיה מתקדמת ויעילה, אך מנגד הצוות המוקצה לשימוש בציוד לא הוכשר לעשות שימוש בטכנולוגיה העומדת לשירותו. דוגמאות טיפוסיות הינן; צוותים שמשתמשים בתצורת הפעלה ידנית, בקביעת טמפרטורה ומשכי אפייה ובישול ידניים פרטניים, בדיוק כפי שעשו עם ציוד מיושן במטבחים לפני עשרים שנה ויותר או כפי שהורגלו במטבח האחרון בו עבדו

המומחיות הזו נבנתה – בזכות שנים של ניסיון תפעולי במטבחי ייצור בארץ ובחו"ל, ניסיון ארוך שנים בציוד מטבחים מחברות שונות וניסיון רב בתכנון וסיוע להקמת פרויקטים שונים ומורכבים של ייצור מזון ממגוון סוגים.

אנו מבקרים תדיר בתערוכות, אצל יצרני ציוד יצור חשובים ובמטבחים מובילים בעולם בכדי ללמוד כל הזמן אודות חידושים ופתרונות טכנולוגים שיובילו את המטבח המוסדי של מחר, זאת בכדי להוביל ולייעל את המטבחים המקצועיים של לקוחותינו.

במקצועינו, אנו רואים ומבינים היטב את התמונה הגדולה ויודעים לייעץ לך איפה נמצא הפתרון לצווארי בקבוק שתוקעים ופוגעים ביעילות המטבח ושרשרת הייצור.

 


מגוון הטכנולוגיות האפשריות לשימוש במטבח כיום אינן דומות למטבח העבר. רק לפני מעט יותר מעשור, הציוד היחיד במטבחים היו סירים מחבתות כיריים ותנורים. מגוון מוגבל זה, הכתיב מציאות שהשף והטבחים היו חייבים להיות עם העיניים והידיים כל הזמן בפיקוח צמוד על המזון המתבשל. כורח זה דרש שיהיה בהישג יד כח אדם מיומן ובכמות גדולה.

התקדמות טכנולוגית זו בציוד המטבח, יכולה בהחלט להקל ולזרז את היצור ובסופו של דבר להוביל לשיפור שורת הרווח. הימצאות טכנולוגיה מתקדמת במטבח, מסייעת לחסוך בכמות כח אדם, מסייעת להוריד משמעותית את צריכת האנרגיה ויכולה לשפר את המזון הן מבחינה בריאותית והן בהיבט של הרחבה אפשרית בתפריט. טכנולוגיות אלו מובילות גם לשיפור בתנאי העבודה של הטבחים בכדי שלא יברחו למתחרה שמציע להם מעט יותר ובנוסף מאפשרת לנו לעמוד בסטנדרטים מתהדקים והולכים של בטיחות מזון ובטיחות בעבודה ובכך להיחשף ללקוחות נוספים ועוד.


יחד עם כל השיפורים והציוד המתקדם ברור לנו לחלוטין שהשפים ואנשי הפיתוח יישארו הסמכות ליצור מנות חדשות ולהביא פתרונות יצירתיים לארוחה הבאה, אך מחסור בציוד יעיל או אי התאמה של ציוד יכול להוביל בקלות לביצוע תהליך שאיננו בדיוק כפי שתוכנן, הודרך או הונחה איש היצור או הטבח לבצע.

כיום שיטת העברת המתכון הלאה לטבחים ליצור לא נותנת עקביות במוצר המזון המוגמר, כי אם נודה על האמת, כח אדם במטבחים מתחלף תדיר והדבר גורם לצורך להמשיך לפקח ולהדריך את הטבחים שוב ושוב. בנוסף, לטבחים יש גם את האינטרפרטציה שלהם למתכון, הן בתיבול והן בצורת הבישול. לכן, ברוב המקרים, המנה פשוט לא יוצאת אותו הדבר. בנוסף לכל זה יש את 'בעיית כח האדם החסר' -פשוט נהיה קשה מאוד למצוא כח אדם איכותי למטבח ומגמה זו רק גוברת והולכת.

פתרון יעיל לכך הוא הישענות על מטבח עם ציוד טכנולוגי בו תהליכי הייצור הינם אוטומטיים או חצי אוטומטיים כמו גם שימוש בציוד אוטונומי – ממוחשב, כך שהכמויות ומשכי הבישול והאפייה הינם מדויקים ומנוטרים בזמן אמת על ידי מחשב ובשימוש באפליקציות שליטה מרחוק, התראות בזמן אמת על חריגות ושימור נתוני היצור בענן זאת על מנת  לשפר את תהליכי העבודה עבור שמירה על בטיחות מזון ומעקב על אצוות היצור השונות

 

הלקוחות שלנו