גסטרונומיה

אנחנו בפודווייז מתכננים, מדריכים ומסייעים בהטמעה של גישה קולינרית בריאה יותר ושונה מהמקובל באופן יומיומי במטבח המוסדי. אנו יודעים היטב כיצד ניתן עם רוב המשאבים הקיימים אך בהקפדה על תהליכים נכונים, להגיע למבחר רחב מספיק אך מדויק ומתוכנן היטב של תפריט, זאת באמצעות שימת דגש והקפדה בבחירת חומרי גלם איכותיים יותר ותהליכי בישול נכונים. בכך, יש ביכולתנו להביא את הגסטרונומיה בארגון שלכם להסעדה טרייה יותר, מאוזנת יותר ובריאה יותר וזאת ללא פשרה על טעמים, צבעים ומבחר.

ניתן בהחלט לשפר את איכות המזון גם בתקציבים הדוקים מאוד. ניתן בהחלט ליישם הכנת מזון נקי ובריא בכל מטבח ובכל ארגון וזאת באמצעות ידע, תכנון ועבודה נכונה

נשמח להראות לכם שאפשר גם אחרת.

הרבה מהסועדים כיום בחדרי אוכל, מתפשרים או מתלוננים על וריאציות של מזון מטוגן מדי, מתובל מדי או 'מרגיש זול'.

סועדים רבים מבקשים ובוחרים יותר ויותר אוכל ממקורות טבעיים, צמחיים, איכותיים יותר ומעובדים פחות ככל האפשר.

בפועל, רוב ספקי המנות בין אם מדובר בקייטרינג או במטבחים מוסדיים, מתחילים את תהליך ההכנה בשימוש במזון ממקורות בינוניים או ירודים מראש וברוב המקרים מחומרי גלם שכבר עברו עיבוד ראשוני. הצורך בימינו בשימוש במגוון גדול מדי של חומרי גלם, מאלצת את ספק ההסעדה לבחור מראש חומרי גלם ירודים או מעובדים בכדי לחסוך בזמן ובעלויות, ניתן לעשות זאת טוב הרבה יותר.

 


גסטרונומיה היא המדע של לאכול טוב. זו דיסציפלינה רב תחומית, החוקרת את יחסי הגומלין בין מזון לבין תרבות ובסופו של דבר מפענחת ומאזנת את הפער בין קולינריה – אומנות הבישול לבין אומנות ויסות הבטן.


התרבות המודרנית בעידן הנוכחי – הביאה אותנו לשינוי מהותי בהרגלי צריכת המזון. נוצר מצב שמזון מקופסאות, שקיות ואריזות אינסטנט מוביל כיום את רוב הצריכה. וזאת בעיקר, בגלל האילוץ של משאב הזמן שנהיה הקריטי ביותר בהתבוננות של יחס עלות תועלת. יחד עם זאת, דווקא לאחרונה, המודעות לצריכת מזון איכותי ובריא הולכת וגוברת וכף המאזניים מוטה יותר ויותר לדרישות טבעיות פרטניות של הצרכנים ופחות לתיעוש ולייצור מסיביים, כמו שניתן היה לחשוב שיקרה.

 

הלקוחות שלנו